Де заховані скарби "Прикарпаття"?

Де заховані скарби Прикарпаття

Ще якихось чотири місяці майбутнє івано-франківського футболу бачилося винятково в райдужних тонах. Ще б пак, 29 липня сесія міськради ухвалила рішення про створення господарського товариства з назвою Професійний футбольний клуб «Прикарпаття». Співзасновником ПФК разом з івано-франківським міськвиконкомом виступало ТОВ «Скорзонера», більш відоме як власник курорту «Буковель».

Місто передавало у статутний фонд майбутнього товариства стадіон «Рух» з належною йому земельною ділянкою. Поруч мала б вирости низка інших спортивних об’єктів разом із готельним комплексом. Їх зведення, як і завершення будівництва чаші стадіону (ведеться з 1987 року!!!), покладалися на інвестора. А головне, «Скорзонера» зобов’язувалася взяти на своє утримання футбольну команду з річним бюджетом не менше 12 000 000 гривень. Чому саме 12 мільйонів? За слова керманичів клубу, таким є опосередкований бюджет клубу першого дивізіону. Відтак у футбольних кулуарах заговорили про розширення т. зв. «пулу Коломойського» (не секрет, що «Буковель» пов’язуть з групою Приват, підконтрольної олігарху).

Наступного дня після вікопомної сесії президент «Прикарпаття» Анатолій Ревуцький завітав на післяматчеву прес-конференцію (франківці поступилися «Закарпаттю» - 0:3) розповісти про радісну новину. Не упустив він нагоди й присоромити скептиків: мовляв, ви не вірили, а ми це зробили (в сенсі знайшли спонсора). І висловив сподівання, що нові перемоги не за горами. Нових перемог на фініші першого кола виявилося аж… дві (успіх у стартовій грі з «Зіркою» із зрозумілих причин сюди не заносимо), а обіцяні мільйони на «Прикарпаття» так і не звалилися. Чому?

Керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко, виступаючи в липні перед депутатами, заявив, що гроші на рахунок нового клубу надійдуть як тільки-но він буде сформований. Та перед цим має бути проведена експертна оцінка майна та землі, що їх вносить місто у статутний фонд. Вона стала відома на початку осені. Однак саме тоді «Буковель» потрапив у приціл слідчих генпрокуратури. Обшуки та вилучення документів, пов’язаних з придбання земельних ділянок для потреб курорту, змусили керівництво «Скорзонери» заявити про згортання кількох інвестиційних проектів (серед яких, т. зв. «Буковель-2» на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей). Хіба тут до футболу?

Зрештою, лише 5 жовтня чергова сесія івано-франківської міськради затвердила експертну оціку цілісного майнового комплексу стадіону «Рух» – понад 127 млн. грн. Від неї й відштовхуватимуться при формуванні статутного фонду ПФК «Прикарпаття». Та наразі особливих зрушень у цьому процесі не помітно. Сторони утримуються від будь-яких коментарів, заявляючи, що предметну розмову можна буде вести за тиждень-другий. І так вже кілька місяців…

Тим часом у 20-ти пройдених турах «Прикарпаття» продемонструвало найгірший результат не тільки за останні нелегкі роки, але й за історію прикарпатського футболу загалом – 9 очок із 60-ти можливих!? В більшості поєдинків команда нагадувала Лебедя, Рака і Щуку. Так, не було грошей. Гравці навіть намагалися бойкувати окремі зустрічі. Але ж і в попередні роки ситуація була не кращою. Чи нагадати позаторішній демарш Матвіїва і К?

Цікава статистика, у 2007 р. франківський «Спартак» залишив перший дивізіон пропустивши у 34-х зіграних матчах 51 гол. Зараз в активі «Прикарпаття» 49 «пробоїн» після 20-ти зустрічей. Голий і босий «Спартак» в 34 зустрічах лише тричі програв з великим рахунком. В пасиві ж «Прикарпаття» вже сім великих поразок.

Звичайно, можна назвати море причин, через що так сталося. Та вони справі не зарадять. Від рятівної 16-ї позначки (вона наразі за «Дністром») франківців відділяє 10 очок – більше, ніж команда здобула від початку першості. Земляки з «Енергетика» (а от скажіть, бурштинці що біль заможні?) випереджають команду з обласного центру на 11 пунктів. Саме ці дві команди стануть першими суперниками «Прикарпаття» у березні. І одразу стане все зрозуміло…

Що ж до «Скорзонери», то її керівник оцінив майбутні інвестиції у розбудову стадіону «Рух» (плавальний басейн, критий спортивний манеж з футбольним полем, тренувальні поля, голель та ін.) у майже півмільярда. Добудова самого стадіону за різними оцінками потягне від 25 до 50 мільйонів (більша цифра, очевидно, з урахуванням перекриття). За скільки часу має бути зреалізований проект, у рішенні міськради не вказано. За винятком стадіону. Його мають здати у 2012-му. І Євро тут ні до чого. Просто, через два роки (вже навіть менше) Івано-Франківськ святкуватиме своє 350-річчя. Футбольний клуб «Прикарпаття» інвестор зобов’язується фінансувати не менше п’яти років. Чи дочекаємося?